15 kwietnia 2024

Pierwsza Dama i wysłannik Papieża na granicy (ZDJĘCIA)

W ostatnich dniach przejście graniczne w Dorohusku odwiedzili Pierwsza Dama RP Agata Duda oraz jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski.

Papież Franciszek po niedzielnej modlitwie Anioł Pański odniósł się do sytuacji u naszych wschodnich sąsiadów:

W Ukrainie płyną rzeki krwi i łez.( …) Ofiar jest coraz więcej, podobnie jak osób uciekających: głównie matek i dzieci. W tym umęczonym kraju dramatycznie rośnie z godziny na godzinę potrzeba pomocy humanitarnej„.

Aby zawieźć pomoc najbardziej potrzebującym Ojciec Święty wysłał do Ukrainy kard. Konrada Krajewskiego, jałmużnika papieskiego.

Duchowny odwiedził 7 marca 2022 r. polsko-ukraińskie przejście graniczne w Dorohusku. Towarzyszyli mu dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Lublinie dr Artur Krukowski, wojewoda lubelski Lech Sprawka oraz abp Stanisław Budzik.

Kard. Krajewski spotkał się na przejściu z uchodźcami i przedstawicielami służb, które na co dzień im pomagają. Przekazał wszystkim papieskie błogosławieństwo.

W przypadający 8 marca 2022 r. Międzynarodowy Dzień Kobiet uchodźczynie z Ukrainy odwiedziła natomiast Pierwsza Dama Agata Duda. Prezydentowej towarzyszył Sekretarz Stanu w KPRP, minister Adam Kwiatkowski.

Małżonka Prezydenta spotkała się z kobietami i dziećmi przebywającymi w punkcie recepcyjnym dla ukraińskich uchodźców w Dorohusku. Następnie udała się na przejście graniczne w Dorohusku.

W trakcie rozmów Pierwsza Dama wypytywała o tryb przyjmowania uchodźców. Podziękowała też wszystkim służbom oraz wolontariuszom za zaangażowanie i wszelką pomoc udzieloną Ukrainie.

­

(info i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie)


LubieHrubie na Instagramie