25 maja 2024

Pierwszy Piknik Dworski w Kopyłowie

Współpraca tej społeczności niewątpliwie wynika z poczucia obowiązku kultywowania tradycji kulturowych i chęci utożsamiania się z dziedzictwem swojej miejscowości. Otwarcia uroczystości dokonała młodzież Kopyłowa ubrana w historyczne stroje.

Dnia 07.06.2012r. odbył się „PIERWSZY PIKNIK DWORSKI W KOPYŁOWIE” –  wsi w gminie Horodło pow. Hrubieszowski niegdyś terytorialnie należącej do woj. zamojskiego.

Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że został on zorganizowany z inicjatywy mieszkańców. Piknik  odbył się w obrębie budynków byłego zespołu parkowo – dworskiego.

Zadbano o artystów,  scenę, nagłośnienie, ochronę, znakomitą i darmowa kuchnię i przede wszystkim dobrą atmosferę i frekwencję.

 Uroczystość zgromadziła blisko 2000 mieszkańców wsi i okolic. Dla młodszych uczestników Pikniku nauczyciel historii z miejscowej szkoły przedstawił rys historyczny. Nie obyło się także bez błogosławieństwa Bożego. 

Odbył się również pokaz sprzętu OSP i NOSG z Horodła.

Niewątpliwą atrakcja dla dzieci i nie tylko była możliwość przejażdżki bryczką. Należy również wspomnieć, że Swoją obecnością zaszczycili uczestników imprezy przedstawiciele władz województwa, powiatu i gminy.

Uroczystości trwały do białego rana.

 

Piotr Szymański