18 kwietnia 2024

Pijana matka wyszła na ulicę z 5-miesięcznym dzieckiem

Za narażenie 5-cio miesięcznego dziecka na utratę życia lub zdrowia odpowie 28-letnia matka. Kobieta dzisiaj w nocy mając w organizmie ponad 1,6 promila chodziła z chłopczykiem po ulicy Lipińskiego i dobijała się do mieszkańców bloku. Dziecko było bardzo lekko ubrane.

 

Dzisiaj w nocy dyżurny KMP Lublin został poinformowany, że po ulicy Lipińskiego chodzi nietrzeźwa kobieta z małym dzieckiem i dobija się do mieszkańców bloku. Skierowany ma miejsce patrol z komisariatu II pod blokiem na ławce zastał matkę z dzieckiem.

5-cio miesięczny chłopczyk leżał w nosidełku, ubrany był jedynie w cienkie body, nie miał czapeczki. Przykryty był tylko chustą. Dziecko bardzo płakało. Od matki czuć było silną woń alkoholu, miała bełkotliwą mowę i problemy z utrzymaniem równowagi. Powiedziała, że czeka na koleżankę. Okazało się, że jest to 28-letnia mieszkanka miasta.

Z uwagi na niską temperaturę funkcjonariusze do 5-miesięcznego dziecka wezwali karetkę, która zabrała je do szpitala. Kobieta natomiast została przewieziona na V komisariat Policji, gdzie zbadano ją na zawartość alkoholu. Okazało się, że w organizmie ma ponad 1,6 promila. Trafiła do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchana i usłyszy zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia, za co grozić może jej do 5 lat więzienia.

 

 

źródło: KWP Lublin