Pijany groził policjantom śmiercią, zaatakował nożem

Za czynną napaść na policjantów oraz kierowanie wobec nich gróźb karalnych odpowie 34- letni mieszkaniec Chełma. Mężczyzna podczas interwencji groził pozbawieniem życia funkcjonariuszy. Jednego z nich zaatakował usiłując zadać cios nożem. Natychmiast został przez nich obezwładniony i zatrzymany. W chwili zdarzenia był nietrzeźwy.

Reklamy

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w centrum Chełma. Policjanci pojechali do jednego z mieszkań na interwencję w celu udzielenia pomocy załodze karetki pogotowia.
Jak się okazało 34- letni mężczyzna wezwał wcześniej pogotowie, gdyż zranił się w rękę. Podczas udzielania pomocy medycznej zaczął być w stosunku do załogi ambulansu agresywny.

Kiedy funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres 34- latek stał na balkonie i krzyczał, że wyskoczy. Jednocześnie trzymał w ręku nóż i w wulgarnych słowach groził pozbawieniem życia funkcjonariuszy.

W pewnej chwili mężczyzna ten wyszedł z mieszkania i na klatce schodowej zaatakował jednego z policjantów usiłując ugodzić go nożem. Napastnik natychmiast został przez tego funkcjonariusza obezwładniony, a następnie zatrzymany. W chwili zdarzenia był nietrzeźwy, miał 3 promile alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwieje będą z nim wykonywane dalsze czynności procesowe.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

 

źródło: KMP Chełm (E.C.)