1 marca 2024

Pijany wjechał w słup energetyczny [ZDJĘCIA]

Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 73-letni kierowca Volkswagena, który W nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad autem i uderzył w słup energetyczny.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, przed godziną 17, w miejscowości Huta Borowska w powiecie opolskim.

– Dyżurny opolskiej komendy otrzymał zgłoszenie od świadka, że kierowca samochodu Volkswagen uderzył w słup energetyczny. Świadek nie widział całego zdarzenia, wyszedł z domu gdy usłyszał głośny huk.

Reklamy

Przybyły na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Jak się okazało 73-letni mieszkaniec gminy Borzechów, jechał samochodem mając w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu, nie dostosował prędkości pojazdu do warunków panujących na drodze, następnie stracił panowanie nad pojazdem po czym uderzył w słup energetyczny.

Czytaj: Zderzenie karetki z ciężarówką w Poturzynie [ZDJĘCIA]

Mężczyzna został zabrany do szpitala, na szczęście jego życiu i zdrowiu nic nie zagraża. Jechał sam, niebawem usłyszy zarzuty – relacjonuje aspirant Katarzyna Bigos z Policji opolskiej.

Z uwagi na uszkodzenia słupa i wiszącą bardzo nisko linię energetyczną policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu pogotowia energetycznego.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Zobacz też:

Tragiczny wypadek na DK-19 [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →


źródło i fot. KPP w Opolu Lub.