Pijany wjechał w wiatę przystankową i uciekł

Mężczyzna mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie wjechał dostawczym mercedesem w wiatę przystankową i odjechał z miejsca wypadku.

Reklamy

 

Do wypadku doszło w Kurowie. W nocy ze środy na czwartek policjanci otrzymali zgłoszenie, że ktoś wjechał samochodem w wiatę przystankową, a następnie uciekł. Wiata została całkowicie zniszczona, na szczęście nikomu nic się nie stało.

Policjanci, na podstawie zabezpieczonych śladów ustalili, że z wypadkiem może mieć związek kierowca mercedesa i rozpoczęli poszukiwania kierowcy. W pobliżu miejscowości Kaleń zauważyli zakopanego w polu mercedesa – busa, którego kierowca usiłował wyjechać na drogę. Samochód miał zbitą przednią szybę oraz uszkodzoną karoserię.

Na widok policjantów, kierowca rzucił się do ucieczki, szybko jednak został zatrzymany. 24-latek był nietrzeźwy – miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Zostało mu zatrzymane prawo jazdy, a za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji odpowie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 

info i fot. KMP Puławy