25 maja 2024

Pijany za kierownicą, 153 km/h na liczniku, a w środku trójka dzieci

Policjant włodawskiej drogówki wyeliminował z ruchu kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę. 38-letni mieszkaniec gm. Sosnowica jadąc z trójką dzieci przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km. Na dodatek miał w organizmie prawie promil alkoholu.


Policjant włodawskiej drogówki zatrzymał wczoraj do kontroli kierującego pojazdem marki VW Bora. 38-letni mieszkaniec gm. Sosnowica przekroczył dozwoloną  prędkość o 63 km. Na trasie gdzie można jechać do 90 km/h, mężczyzna  poruszał się z prędkością aż 153 km/h.

Dodatkowo,  jechał z trójką dzieci. Jednak 38-latek miał na swoim sumieniu coś jeszcze. Policjant, podczas kontroli drogowej wyczuł woń alkoholu z ust mężczyzny. Badanie stanu trzeżwości wykazało, że kierowca ma w swoim organizmie prawie promil.

Funkcjonariusz zatrzymał prawo jazdy kierującemu. Teraz 38-latek będzie tłumaczyć się za swoje postępowanie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia, utrata uprawnień do kierowania nawet do 15 lat oraz konsekwencje finansowe.

Policjanci przypominają, że jazda samochodem w stanie nietrzeżwości jest przestępstwem, a każda ilość spożytego alkoholu zmienia zmienia naszą świadomosć i spowalnia reakcję. Zatem nie narażajmy siebie, swoich bliskich ani innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo.

 

 

źródło: KPP Włodawa

fot. KWP Lublin