22 maja 2024

Pijany zakończył jazdę w bagnie [ZDJĘCIA]

Kierujący Fiatem 62-latek stracił panowanie nad autem i zjechał do rowu, gdzie pojazd przewrócił się na bok. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 12.30, na drodze powiatowej między miejscowością Mokre, a Żdanów.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący Fiatem na łuku rogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, a następnie do rowu, gdzie doprowadził do przewrócenia się samochodu – relacjonuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło z zamojskiej Policji. – Fiatem kierował 62-letni mieszkaniec gminy Zamość. Podróżował sam. O własnych siłach wyszedł z rozbitego samochodu. Funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol, a przeprowadzone badanie alkomatem potwierdziło, że był nietrzeźwy – w organizmie miał ponad 1,7 promila.

­

Kierowca został przetransportowany do szpitala, gdzie po badaniach okazało się, że poza niegroźnymi potłuczeniami nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Policjanci zatrzymali 62-latkowi prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny auta.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat oraz kara pieniężna od 5 tysięcy złotych do 60 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.


źródło i fot. Policja Lubelska / KMP Zamość


Zobacz też:

Nie dogadał się ze sprzedającym, więc motocykl… ukradł

Nie dogadał się ze sprzedającym, więc motocykl… ukradł


Zerknij na Instagram →