22 lipca 2024

Pikieta w sprawie S-17

Lubelszczyzna

Reklamy

Prof. Lena Kolarska-Bobińska, Poseł do Parlamentu Europejskiego, jako pierwsza spośród polityków związanych z Lubelszczyzną wyraziła sprzeciw wobec opóźnień w budowie drogi ekspresowej S-17 z Lublina do Kurowa oraz części obwodnicy Lublina.

Z projektu programu budowy dróg krajowych wynika, że na wybudowanie do 2013 r. kawałka trasy ekspresowej są niewielkie szanse.

Reklamy

W dniu 10 grudnia 2010 r. europosłanka skierowała otwarty apel do Cezarego Grabarczyka, Ministra Infrastruktury, domagając się potraktowania sprawy drogi, jako priorytetowej dla Lubelszczyzny oraz dla Polski.

– Droga S-17 ma kluczowe znaczenie dla rozwoju Lublina i Polski Wschodniej. Jest ważnym szlakiem łączącym Wybrzeże, stolicę i Wschód. Polska, Panie Ministrze, nie kończy się na Wiśle – napisała eurodeputowana.

Reklamy

We wtorek 18 stycznia br. o godz. 12.00 prof. Lena Kolarska-Bobińska będzie manifestować przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. Tego dnia rząd ma ogłosić swoją decyzję, co do budowy dróg.

Poseł do Parlamentu Europejskiego z Lubelszczyzny wesprze protestujące związki zawodowe oraz organizacje lubelskich przedsiębiorców. W pikiecie ma wziąć udział pół tysiąca osób zaopatrzonych w transparenty wzywające do jak najszybszego rozpoczęcia budowy „siedemnastki” oraz w kosy dostarczone przez kowali z Wojciechowa. Obecność zapowiadają też ludzie kultury, którym będą towarzyszyć bębniarze, szczudlarze i żonglerzy.

***

BIURO POSELSKIE
PROF. LENY KOLARSKIEJ-BOBIŃSKIEJ
W LUBLINIE