22 czerwca 2024

Po zapaleniu mieszanki ziół i grzybów dostał drgawek. Uwaga na nieznane substancje!

W poniedziałek wieczorem policjanci interweniowali w puławskim szpitalu. Tam 17 latek przebywający na oddziale zażył nieznana substancję, po której dziwnie się zachowywał. Chwilę wcześniej odwiedzili go koledzy. Jak się okazało wszyscy razem w toalecie zapalili substancję nieznanego pochodzenia. Wstępnie ustalono, że była to mieszanka ziół, grzybów i innych suplementów.

Reklamy

W poniedziałek wieczorem puławscy policjanci zostali wezwani do szpitala na oddział dziecięcy, gdzie lekarze podejrzewali zażycie narkotyków przez ich 17 letniego pacjenta. Tam okazało się, że 17 latka tego wieczoru odwiedzili jego koledzy.
 
Po kilkunastu minutach chłopak poczuł się dziwnie, zaczął majaczyć, dostał drgawek. Wszystko wskazywało, że mógł z kolegami zażyć narkotyki. Policjanci dotarli do kolegów 17 latka, którzy zeznali, że będąc u swojego kolegi w szpitalu poszli do toalety gdzie wypalili skręta z substancjami, które zakupili w internecie.
 
Wstępnie okazało się, że są to zioła, suszone grzyby oraz inne suplementy, które odpowiednio przygotowane i spożyte powodują objawy halucynogenne oraz podobne do działania narkotyków. Zabezpieczone zioła zostaną przekazane do policyjnego laboratorium, które zbada czy nie ma w nich substancji zakazanych.
 
Apelujemy do młodzieży aby nie podejmować tego typu praktyk z substancjami niewiadomego pochodzenia. Na szczęście ten przypadek skończył się dobrze, ale nie wiadomo jak organizm zareaguje następnym razem.
 
 
 
źródło i fot. KMP Puławy (MK)