26 maja 2024

Podczas ucieczki próbował rozjechać policjantów

Po pościgu, policjanci zatrzymali 60-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a podczas ucieczki kilkukrotnie uderzył w policyjny radiowóz i próbował rozjechać policjantów.

W piątek przed południem, policjanci z posterunku w Łaszczowie, podczas patrolu ulic miasta nieoznakowanym radiowozem zauważyli kierowcę mercedesa, który nie zastosował się do znaku STOP. Uwagę policjantów zwróciło również to, że jechał z otwartymi drzwiami przednimi od strony kierowcy.

Postanowili zatrzymać kierującego do kontroli. Mimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania, ten podjął ucieczkę lokalnymi drogami. Podczas kilkukrotnej próby zatrzymania uciekinier swoim samochodem uderzył w bok radiowozu, a także próbował rozjechać interweniujących policjantów.

Chociaż jeden z funkcjonariuszy użył broni w celu zatrzymania pojazdu, kierowca z przebitymi oponami ruszył do dalszej ucieczki.

Po zatrzymaniu, okazało się, że to 60-letni mieszkaniec gminy Łaszczów. Policjanci wyjaśniają powody niezatrzymania się przez niego do kontroli drogowej i podjęcia ucieczki. Wstępne badania wykazały, że był trzeźwy.

­

(info i fot. KPP Łaszczów)


Zobacz też:

Gmina Mircze: Motocyklista wjechał pod kombajn. Trafił do szpitala – ZDJĘCIA

Gmina Mircze: Motocyklista wjechał pod kombajn. Trafił do szpitala – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie