Podczas wyprzedzania uderzył w rowerzystę – ofiara w stanie ciężkim

Zamojscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, jaki wydarzył się wczoraj w miejscowości Udrycze Wola w gminie Stary Zamość. Kierujący nissanem 23-letni mieszkaniec gm. Skierbieszów podczas wyprzedzania uderzył w jadącego przeciwnym pasem rowerzystę. 73-letni cyklista z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Reklamy

 

Wypadek wydarzył się wczoraj około godz. 17.30 w miejscowości Udrycze Wola. 23-letni mężczyzna kierując nissanem, jadąc w kierunku Skierbieszowa, podjął manewr wyprzedzania. Kierowca uderzył w jadącego z przeciwnego kierunku rowerzystę. W wyniku zderzenia pojazdów, 73-letni cyklista, mieszkaniec Zamościa, z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Jak ustalili policjanci kierujący jednośladem miał kamizelkę odblaskową.  W chwili wypadku na drodze panowały trudne warunki – zmrok, mokra nawierzchnia i mgła. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Mundurowi zatrzymali 23-latkowi uprawnienia do kierowania.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i apelują o rozwagę i ostrożność na drodze. Szybko zapadający zmrok, opady i mgła ograniczają widoczność na drodze a śliska i mokra nawierzchnia wydłużają drogę hamowania. Podczas jazdy zwracajmy uwagę na znaki i sygnały drogowe a przede wszystkim dostosujmy prędkość do aktualnie panujących warunków na drodze, natężenia ruchu.

Stosujmy się także do zasady ograniczonego zaufania względem innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że tylko wyobraźnia, rozsądek i umiejętność przewidywania sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa.

 

 

źróło: KMP Zamość