23 lutego 2024

Podróbki na giełdzie w Mokrem

W niedzielę, funkcjonariusze Policji, NOSG oraz KAS zabezpieczyli na giełdzie w Mokrem odzież i obuwie z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek.

Reklamy

Funkcjonariusze Policji, Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Zamościa oraz IV Referatu Realizacji w Zamościu Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego kontrolowali stoiska handlowe na giełdzie towarowej w miejscowości Mokre.

Na jednym z nich odnaleźli ponad 600 sztuk odzieży z nielegalnymi znakami renomowanych firm. Sprzedawał je 41-letni obywatel Bułgarii. Na kolejnym straganie ujawniono ponad 330 par podrobionych butów, których sprzedażą zajmowała się 29-letnia obywatelka Bułgarii.

Reklamy

Towar został zabezpieczony, a właściciele nielegalnego asortymentu zatrzymani w policyjnym areszcie. Usłyszeli zarzuty naruszenia przepisów ustawy prawo własności przemysłowej. Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 5.

info i fot. Policja, NOSG w Zamościu