Podsumowanie pracy Policji podczas UEFA EURO U21 w Lublinie

Wczoraj odbył się trzeci i ostatni mecz rozgrywany w ramach UEFA EURO U21 w Lublinie. Na miasta przyjechało kilka tysięcy turystów z całej Polski, ale także kibiców ze Szwecji i Słowacji. Nad bezpieczeństwem sympatyków sportu czuwali policjanci. Zabezpieczali mecze, treningi, przejazdy zawodników i przemarsze kibiców. EURO U 21 w Lublinie minęły w atmosferze sportowej rywalizacji i bezpieczeństwa!

Reklamy

 

Do tego przedsięwzięcia lubelscy policjanci przygotowywali się od kilku miesięcy. Decyzją szefa garnizonu lubelskiego insp. Pawła Dobrodzieja powołany został specjalny zespół. Zabezpieczenie EURO U21 zostało podzielone na podoperacje: LUBLIN, ŚWIDNIK, DROGA, ODWÓD i LOGISTYKA.

Nad bezpieczeństwem tej imprezy czuwało ponad 1100 policjantów.  Zabezpieczali oni mecze, treningi, przejazdy zawodników. Trybuny „Areny Lublin” mieszczące ponad 15 tysięcy kibiców były w każdym z trzech spotkań rozgrywanych w Lublinie zapełnione fanami piłki. Prócz polskich kibiców miasto odwiedziło blisko 2 tys. Słowaków oraz blisko 4 tys. Szwedów.

Reklamy

To właśnie szwedzcy kibice, przed każdym z meczów swojej reprezentacji, w barwnym pochodzie maszerowali wspólnie pod stadion. Oczywiście te przemarsze były zabezpieczane przez lubelskich policjantów.

W dniach, w których nie były rozgrywane mecze główne, policyjne działania skierowane były na miejsca, cieszące się największym zainteresowaniem turystów. Była to lubelska starówka i ścisłe centrum miasta.  Wszystko oczywiście po to, by wszyscy czuli się w Lublinie bezpiecznie. I ten cel został przez osiągnięty.

UEFA EURO U 21 w Lublinie minęły w atmosferze sportowej rywalizacji i bezpieczeństwa!

 

 Więcej zdjęć z pracy Policji podczas UEFA EURO U21 w Lublinie >>


źródło i fot. KWP Lublin