Policjanci odebrali właścicielowi dwadzieścia psów oraz bydło

Dwadzieścia psów oraz bydło zostały odebrane wczoraj z terenu jednej z posesji w gminie Wohyń. Zgodnie z decyzją będącego na miejscu lekarza weterynarii warunki w jakich przebywały zwierzęta oraz ich stan spowodował, że konieczna była interwencja.

Reklamy

 

Wczoraj na teren jednej z posesji w gminie Wohyń wspólnie z przedstawicielem Fundacji Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt weszli radzyńscy policjanci. Z posiadanych informacji wynikało, że właściciel gospodarstwa może niewłaściwie opiekować się posiadanymi zwierzętami, jak też sprzedawać je niezgodnie z obowiązującymi przepisami.

Będący na miejscu lekarz weterynarii stwierdził, że trzem sztukom bydła niezbędna jest pomoc weterynaryjna. Zwierzęta zostały zabezpieczone. W gospodarstwie hodowane były również inne zwierzęta, w tym 20 psów. Czworonogi przekazane zostały pod opiekę fundacji.

Reklamy

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy, w tym czy doszło do popełnienia przestępstwa z Ustawy o Ochronie Zwierząt. Mundurowi ustalają również czy mężczyzna popełnił wykroczenia m.in. sprzedaż zwierząt niezgodnie z obowiązującymi przepisami.źródło i fot. KWP Lublin