22 maja 2024

Policjanci zabezpieczyli blisko 11,5 kg marihuany

Prawie jedenaście i pół kilograma marihuany ujawnili i zabezpieczyli lubelscy policjanci. Susz ziela konopi indyjskich odnaleziony został na jednej z posesji w gm. Poniatowa. Z takiej ilości narkotyków sporządzić można prawie 45 tys. porcji dealerskich.

 

Pod koniec minionego tygodnia lubelscy policjanci weszli na jedną z posesji w gm. Poniatowa. W trakcie przeszukania piwnicy funkcjonariusze odnaleźli znaczne ilości narkotyków. Środki odurzające ukryte były w kilku pomieszczeniach, część z nich schowana była w starym piecu.

Łączna waga zabezpieczonych narkotyków to blisko 11,5 kg. Z takiej ilości suszu sporządzić można prawie 45 tys. porcji dealerskich. Policjanci zabezpieczyli też wagi elektroniczne. Funkcjonariusze ustalili właściciela narkotyków. To 37-letni mieszkaniec gm. Poniatowa. Mężczyzna został zatrzymany.

Podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Opolu Lubelskim, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i przygotowania do uczestnictwa w ich obrocie.

Wobec podejrzanego zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. W myśl przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dalsze postępowanie w sprawie prowadzą policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie.

 

 

źródło, wideo, fot. KWP Lublin