Policjanci zabezpieczyli blisko 5 tys. sadzonek konopi indyjskich o wartości 4 mln zł.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. Zabezpieczono łącznie około 5 tys. sadzonek w fazie wzrostu. Wartość uprawy i zysków, jakie mogli ze sprzedaży narkotyków uzyskać osoby związane z tym przestępczym procederem szacowana jest na kwotę około 4mln zł. Do sprawy zatrzymano 5 mężczyzn w wieku od 27 do 48 lat, mieszkańców Lublina i Łęcznej.

Reklamy

 

Do realizacji doszło w minioną środę.  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie realizując własne ustalenia weszli do jednego z budynków na terenie powiatu łęczyńskiego. Były to pomieszczenia po dawnych zakładach przetwórstwa owocowego. Właśnie tam pod pozorem prowadzenia legalnej działalności hodowano konopie indyjskie.

Skala produkcji marihuany była zaskoczeniem dla samych policjantów. Łącznie odnaleziono i zabezpieczono około 5 tys. sadzonek konopi. Wewnątrz znajdował profesjonalny sprzęt służący do prowadzenia uprawy: specjalistyczne oświetlenie, filtry, wentylacja, nawozy i cały system nawadniania.

Jak wynika ze wstępnych szacowań wartość zabezpieczonych narkotyków, a tym samym zysków, jakie mogli z ich sprzedaży uzyskać podejrzani szacowana jest na kwotę około 4 mln zł.

Podczas wczorajszej realizacji na miejscu hodowali zatrzymano 4 mężczyzn w wieku od 27 do 48 lat, mieszkańców Lublina i Łęcznej. Zatrzymani przed samym wejściem policjantów do pomieszczeń usiłowali ukryć część sadzonek. Funkcjonariusze odnaleźli je w studzienkach kanalizacyjnych.

36-letni mieszkaniec Łęcznej, który prowadził oficjalnie pod tym adresem działalności gospodarczą, próbował ukryć się przed policjantami. Został znaleziony między kontenerami z używaną odzieżą. Piąty z mężczyzn został zatrzymany na jednej z ulic Łęcznej. To 27 latek, który w przeszłości wchodził już w konflikt z prawem, pseudokibic lubelskiej drużyny piłki nożnej.

Podczas prowadzonych działań policjanci przeszukali łącznie kilkanaście miejsc.   Zabezpieczono blisko 30 tys. zł. oraz trzy samochody o wartości około 200 tys. zł. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj doprowadzeni będą do Prokuratury Okręgowe w Lublinie, gdzie usłyszą zarzuty.  

 

 

źródło, wideo, fot. KWP Lublin