21 lipca 2024

Policjanci zabezpieczyli znaczne ilości amfetaminy i meferdonu

Policjanci z Wydziału Narkotykowego KMP w Lublinie zatrzymali 49-letniego mieszkańca miasta. W mieszkaniu Lublinianina funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 50 g amfetaminy oraz blisko 270 g. mefedronu. Z zabezpieczonej ilości narkotyków możliwe byłoby przygotowanie około 1500 porcji dilerskich.

Reklamy


Wczoraj policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie weszli do jednego mieszkań na terenie miasta. Z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy wynikało, że mieszkający tam mężczyzna posiada znaczne ilości narkotyków.

Drzwi do lokalu otworzył funkcjonariuszom 49-letni właściciel, który jak się okazało był pod silnym działaniem narkotyków. Policjanci dokładnie przeszukali mieszkanie. Narkotyki ukryte były w kilku miejscach. 49-letek schował je m.in. w lodówce, zamrażarce, czy też w opakowaniu po jogurcie. W skarpecie schowanej w szafce z butami policjanci odnaleźli wagę elektroniczną.  Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 50 g. amfetaminy oraz jak wstępnie ustalono blisko 270 g. mefedronu. Część z narkotyków znajdowała się w specjalnych pakietach. Zabezpieczone substancje psychotropowe zostały przekazane do szczegółowych badań. Mężczyzna został zatrzymany.

Reklamy

Jak ustalili policjanci z zabezpieczonej ilości narkotyków możliwe byłoby przygotowanie około 1500 porcji dilerskich. 49-latek odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków za co grozi mu do 10 lat więzienia. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono gotówkę.

 

 

źródło i fot. KWP Lublin

Reklamy