26 lutego 2024

Policjanci zatrzymali 10 sprawców pobicia

Za udział w pobiciu odpowie dziesięciu mieszkańców gminy Wysokie. Zajechali drogę, zmusili kierowcę do zatrzymania a następnie pobili pasażerów. Zostali zatrzymani chwilę po zdarzeniu.

Reklamy

 

Kilkoro znajomych spędzało noc z soboty na niedzielę w jednym z barów w miejscowości Wysokie. Około godziny drugiej w nocy,  piątka z nich opuściła imprezę, po sprzeczce z innym gościem lokalu.

Gdy wracali samochodem do domu w miejscowości Rożki wyprzedził ich pojazd, który następnie zajechał im drogę i zmusił do zatrzymania. Za nimi zatrzymało się kolejne auto. Jak się okazało był to mężczyzna z którym się wcześniej posprzeczali i jego dziewięciu kolegów. Mężczyźni siłą wyciągnęli siedzących z tyłu pasażerów i zaczęli ich bić i kopać po całym ciele.

Reklamy

Po chwili na miejsce zdarzenia najechało dwóch kolejnych mężczyzn, z którymi cała piątka bawiła się wcześniej w barze. Pasażer pojazdu, gdy zobaczył co się dzieje, wysiadł i próbował pomóc kolegom. Jednak i on został pobity.

Następnie sprawcy odjechali dwoma samochodami w kierunku miejscowości Maciejów. Już po kilkunastu minutach zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Żółkiewce, których wsparli Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. Mężczyźni byli zaskoczeni i nie stawiali oporu. Wielu z ich miało ślady krwi na ubraniu i zostali rozpoznani przez pokrzywdzonych.

Zatrzymani to mieszkańcy gminy wysokie w wieku od 17 do 23 lat. Cała dziesiątka wczoraj usłyszała zarzuty udziału w pobiciu a prokurator zastosował wobec nich dozór policji. Za swój występek odpowiedzą przed sądem.

Zgodnie z kodeksem karnym, za pobicie grozić im może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

źródło: KPP Krasnystaw