26 lutego 2024

Policyjne newsy 15. 02. 2006

11 lutego
Na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Piłsudskiego zderzyły się dwa samochody marki Renault.

Reklamy

Winnym spowodowania wypadku okazał się 46 – letni mężczyzna, mieszkaniec Zamościa, który poruszając się od strony Biedronki wjechał na skrzyżowanie na żółtym świetle, doprowadzając w ten sposób do zderzenia z drugim, nadjeżdżającym od ulicy Targowej pojazdem. Kierujący tym samochodem 23 – letni mężczyzna i jego 20 – letni brat doznali ogólnych potłuczeń, kierowca ma dodatkowo ranę ciętą głowy. Obaj zostali przewiezieni do szpitala, gdzie pozostali na obserwacji.
Obydwaj kierujący byli trzeźwi.

13 lutego
W jednym z domów w Hrubieszowie policja odnalazła zwłoki 35 – letniego mężczyzny. Mężczyzna zamieszkiwał sam, ostatnio był widziany żywy na przełomie czerwca i lipca 2005 roku. Od tamtej pory nie był widywany, a sąsiedzi byli przekonani, że wyjechał do rodziny na Ukrainę. W poniedziałek do KPP zgłosił się kuzyn mężczyzny, który w związku z niemożnością nawiązania żadnego kontaktu z mężczyzną, poprosił policję o pomoc w tej sprawie. W konsekwencji policyjnych działań doszło do odnalezienia w domu poszukiwanego zwłok w pozycji leżącej, częściowo rozłożonych i nadjedzonych przez gryzonie.
Prokurator zarządził sekcję zwłok, ale wstępnie wykluczył działanie osób trzecich.

Reklamy

14 lutego
Z nieustalonych do tej pory przyczyn w jednej z podhrubieszowskich wsi doszło do zgonu 2 – letniego chłopca. 14 lutego wieczorem dziecko zaczęło się dusić i sinieć. Matka wezwała pogotowie, ale przybyły na miejsce lekarz stwierdził niestety zgon.
Policja ustaliła, że od pewnego czasu dziecko miało niepokojące objawy duszności.
Na ciele dziecka nie zauważono żadnych obrażeń, które mogłyby świadczyć o jakiejkolwiek stosowanej wobec niego przemocy.
Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok w celu ustalenia przyczyn tragedii.

wiadomości przekazała rzecznik KPP Justyna Popek

zobacz zdjęcia >>