Policyjne newsy 29. 08. 2006

Hrubieszów
25 sierpnia 47 – letni mężczyzna wraz z 37 – letnim kompanem napadli na ulicy Kolejowej na 56 – letniego mieszkańca Hrubieszowa. Uderzyli go drewnianym kijem i zabrali pieniądze w kwocie ok. 40 – 60 zł.

Reklamy

Napastnicy zostali jednak szybko ujęci i wszczęto wobec nich postępowanie.

Horodło
Z cmentarza skradziono płytę nagrobną o wartości ok. 2 tys. zł.

Hrubieszów
Mieszkaniec naszego miasta został oszukany przez wystawiających towar na aukcjach portalu Allegro. Zamówił 3 laptopy za sumę 1388 zł, po czym przelał ustaloną kwotę. Niestety do dnia dzisiejszego nie otrzymał towaru. Nie może się również skontaktować z kontrahentem.

Gmina Werbkowice
3 miesięczny areszt zastosowano wobec 21 – letniego mężczyzny, któremu został przedstawiony zarzut obcowania płciowego z 14 – latką.
W maju policja została powiadomiona przez matkę dziewczyny, że nie radzi sobie z nią wychowawczo. Wedle jej zeznań córka, mimo sprzeciwu rodziny, spotykała się ze starszym od siebie mężczyzną i współżyła z nim.
Policjanci przesłuchali świadków i zebrali wystarczające dowody, by przedstawić mężczyźnie zarzut przynajmniej 10 – krotnego obcowania płciowego z osobą małoletnią w okresie od stycznia do maja 2006.
Podejrzany przyznał się do zarzucanego czynu, odmówił jednak składania wyjaśnień, w związku z czym policja skierowała do sądu wniosek o areszt tymczasowy, do którego sąd się przychylił.
Podejrzanemu grozi za ten czyn 10 lat pozbawienia wolności.

informacje przekazała:
rzecznik KPP Justyna Popek