Policyjne newsy 6 XI 2006

3 listopada w Werbkowicach policjanci zatrzymali do kontroli samochód, który na skrzyżowaniu wyprzedził ciężarówkę. Kierowca, 47 – letni obywatel Ukrainy w zamian za odstąpienie od 300 złotowego mandatu i karnych punktów, zaproponował funkcjonariuszom 50 – dolarowy banknot.

Reklamy

Policjanci powiadomili o propozycji łapówki dyżurnego i Ukraińcowi został przedstawiony zarzut próby przekupstwa, do którego w toku śledztwa się przyznał. W stosunku do podejrzanego zostało zastosowane poręczenie majątkowe w wysokości 1000 zł.

4 listopada policjanci z posterunku w Werbkowicach zostali wezwani do domowej interwencji. Zgłaszająca kobieta twierdziła, że jej narzeczony jest pod wpływem alkoholu i zachowuje się agresywnie. Prosiła policję o pomoc i zatrzymanie mężczyzny do wytrzeźwienia. W trakcie zatrzymania mężczyzna stawiał opór, wybił szybę w drzwiach wejściowych do klatki, następnie w trakcie transportu do Komendy w Hrubieszowie wybił głową szybę również w radiowozie. Po badaniu na zawartość alkoholu okazało się, że w e krwi miał 2,8 promila alkoholu. Mężczyzna odpowie przed sądem za zniszczenie mienia.

UWAGA!

W związku z coraz częstszym zgłaszaniem się na Komendę mieszkańców Hrubieszowa i okolic, którzy zostali okradnięci w czasie podróży w innych miastach, policja apeluje o zachowanie w czasie podróży szczególnej ostrożności – zwłaszcza na dworcach kolejowych i autobusowych. Prosimy nie afiszować się z przedmiotami przedstawiającymi wartość i gotówką w miejscach publicznych, a portfele trzymać w wewnętrznych kieszeniach marynarek lub kurtek, a w wypadku kobiet – w torebkach trzymanych z przodu.