18 kwietnia 2024

Poszukiwany 5 listami gończymi wpadł w ręce policjantów

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie zatrzymali 22 letniego Pawła K. Młody mężczyzna poszukiwany był pięcioma listami gończymi oraz dwoma zarządzeniami celem ustalenia miejsca pobytu. Odpowiadał będzie za rozbój, kradzieże i włamania, których dopuścił się w przeszłości. Dodatkowo poniesie odpowiedzialność za przestępstwa, do których doszło w ostatnim czasie.

 

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie zatrzymali 22 letniego Pawła K. Młody mężczyzna poszukiwany był pięcioma listami gończymi oraz dwoma zarządzeniami celem ustalenia miejsca pobytu.

Do zatrzymania doszło w miniony piątek w miejscowości Hehły w województwie mazowieckim. 22 latek zatrzymany został na terenie jednego z gospodarstw rolnych, gdzie zatrudnił się do prac polowych. Młody Lublinianin odpowie za popełnione w przeszłości przestępstwa m.in. kradzieże, włamania oraz rozbój z niebezpiecznym narzędziem, a także za czyny popełniane w ostatnim czasie.

Policjanci z KMP w Lublinie poszukiwali 22 latka w związku z kradzieżą samochodu. W połowie lipca przyjęli zawiadomienie o kradzieży mercedesa sprintera. Do zdarzenia doszło w nocy z 14/15 lipca w jednym z gospodarstw pod Lublinem. Z relacji właściciela gospodarstwa wynikało, że zatrudnił do prac polowych młodego mężczyznę i to właśnie on jest prawdopodobnie sprawcą kradzieży. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 25 tys. zł.  

Policjanci rozpoczęli poszukiwania złodzieja.  Ustalili, że sprawca  zatrudniając się do prac polowych posługiwał się dowodem wystawionym na innego mężczyznę. To jednak nie zmyliło mundurowych, ich typowania i ustalenia doprowadziły ich  aż na teren województwa mazowieckiego. Tam 22 latek został zatrzymany, nim zdążył okraść kolejnego z pracodawców.

Paweł K. przewieziony został do Lublina. Policjanci odzyskali także mercedesa sprintera, który w międzyczasie zdążył dwukrotnie zmienić właściciela.  Zebrany w sprawie materiał pozwolił na przedstawienie 22 latkowi zarzutów. Odpowie za posługiwanie się dowodem osobistym innej osoby, kradzież pojazdu oraz oszustwo. Z ustaleń mundurowych wynika, że w podobnych okolicznościach 22 latek skradł BMW na szkodę jednego z mieszkańców powiatu zamojskiego, gdzie również zatrudnił się do prac polowych. Podejrzany już trafił do Areszt Śledczego.

 

źródło: KWP Lublin (R.L.R.)