29 lutego 2024

Poszukiwany listem gończym odnaleziony w… wersalce

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali poszukiwanego listem gończym 41-letniego mężczyznę. Artur D. ma do odbycia karę 10 lat pozbawienia wolności za usiłowanie zabójstwa, do którego doszło w 2008 roku. Wczoraj 41-latek ukrył się przed policjantami w… wersalce.

Reklamy

 

41 letni mieszkaniec Lublina poszukiwany był na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Okręgowy w Lublinie.  Artur D. odpowie za przestępstwa, których dopuścił się w przeszłości. Na swoim koncie ma m.in. kradzież z włamaniem, rozbój czy niszczenie minia. Najpoważniejszy zarzut dotyczy jednak usiłowania zabójstwa.  

Do tego przestępstwa doszło we wrześniu 2008 roku, na klatce schodowej jednego z lubelskich bloków. Artur D zaatakował 44 latka. Uzbrojony w nóż zadał mu kilka ran. Pokrzywdzony został przetransportowany do szpitala, gdzie został poddany zabiegowi.

Reklamy

Sprawą ustalenia miejsca pobytu poszukiwanego zajęli się policjanci z zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Kryminalni ustalili, że 41 latek przebywać może w jednej z kamienic na Starym Mieście. Wczoraj policjanci przystąpili do zatrzymania.

Początkowo nikt nie chciał otworzyć drzwi, dopiero ostrzeżenie o siłowym wejściu do mieszkania spowodowała, że mundurowi zostali wpuszczeni do środka. Żona poszukiwanego tłumaczyła, że małżonek wyjechał poza granice kraju. Kobieta podczas całej interwencji zachowywała się agresywnie, straszyła mundurowych, że ich „załatwi” i złoży na nich skargę. 

Mimo tego policjanci przeszukali mieszkanie. W wersalce odnaleźli „zgubę”. 41 Latek wkrótce trafi do Zakładu Karnego, gdzie ma do odbycia karę 10 lat pozbawienia wolności.  

 

źródło i fot. KWP Lublin