18 kwietnia 2024

Hroobstock – rockowo i charytatywnie. Do wylicytowania gadżety T-love, Video, Piersi, Wilki, Blue Cafe

Koncert muzyki rockowej w Hrubieszowie organizowany będzie po raz drugi, jednakże kolejne edycje tej muzycznej imprezy nosić będą nazwę Hroobstock. Organizatorzy pragną, by to Hrubieszowskie muzyczne wydarzenie nabrało charakteru imprezy cyklicznej.

 

Gadżety T-love, Video, Piersi, Wilki, Blue Cafe i uczestników Hroobstocka, jak i rzeczy związane z Hroobstockiem – np. koszulki – wszystko zdobyć będzie można w drodze licytacji w czasie koncertu. Dochód z aukcji zostanie przekazany na Oddział dziecięcy Szpitala Powiatowego im. Świętej Jadwigi Królowej w Hrubieszowie. 

Koncert odbędzie się 19 lutego 2017 w Hrubieszowskim Domu Kultury o godz. 17.00.

Poprzedni, pilotażowy Walentynkowy Koncert Rockowy poświęcony był kolegom z branży muzycznej, których już niestety zabrakło wśród nas. Można było posłuchać takich wykonawców jak: Adamo Band (aktualnie Pruderia), Jazzo-Zwierz, Zorba’s Band, Tomasz Brudnowski, Karolina Krawczuk i Kuba Dąbek z zespołem Łomot, a także Kacper Śliwa oraz zespół Rdza z Chełma.

Tegoroczny koncert, jak i kolejne, dzięki aprobacie i wsparciu Burmistrza Miasta Hrubieszowa, Pana Tomasza Zająca i Hrubieszowskiego Domu Kultury wraz z Panią Dyrektor Emilią Feliksiak stanie się imprezą miejską, organizowaną corocznie w okresie walentynkowym.

Udział w koncercie zapowiedziały już takie zespoły jak: Inspiro z Biłgoraja, MUS z Zamościa, Pizza Łomot – również z Zamościa, chełmska Rdza i oczywiście hrubieszowski zespół – gospodarz Pruderia, a także młodzi hrubieszowscy wykonawcy – Ulica 30 i Karolina Krawczuk & Band.

 

Więcej o koncercie na:

https://www.facebook.com/hroobstock/

 

***

 

Dla szczególnie zainteresowanych prezentujemy krótkie notki o zespołach:

 

INSPIRO

Klasyczny zespół rockowy – perkusja, trzy gitary i wokal. Grają i tworzą od czterech lat, koncertują od dwóch.

W tym czasie zagrali sporo klubowych koncertów, pojawiali się na zlotach motocyklowych oraz przeglądach rockowych i imprezach plenerowych. Siłą zespołu jest łączenie różnych pokoleń muzycznych – młodości z doświadczeniem, a ambicją jest ciągłe poszukiwanie ”tlenu” w muzyce oraz przekazywanie pozytywnych emocji słuchaczom.

Różne zainteresowania muzyków zespołu od bluesa, klasycznego rocka po mocniejsze brzmienia i rock alternatywny przekładają się na własne kompozycje. Starają się korzystać z najlepszych tradycji, ale również pracują nad brzmieniem i szukają własnych pomysłów na muzykę oraz teksty piosenek. Zespół podczas koncertów wykonuje oprócz swoich piosenek covery znanych artystów rockowych, które są popularne i znane wśród słuchaczy.

Grupa w maju 2016 wydała epkę pt. ”TLEN”, na której znalazły się autorskie utwory. Mają nadzieję, że to małe własne wydawnictwo będzie przedtaktem do nagrania i wydania pełnej płyty, nad którą już pracują.

https://www.facebook.com/inspiroband/

 

MUS

Trudno jest nam określić, jaki rodzaj muzyki wykonujemy, gdyż muzyki nie powinno się zamykać

w konkretnych rodzajach czy też kategoriach. Dla nas jest to po prostu muzyka, a dla każdego człowieka jest ona czymś innym – piszą na swojej stronie internetowej rockmani z Zamościa.

MUS ma w swoim dorobku projekty muzyczne w ramach zespołu Pizza Łomot, jest też zwycięzcą festiwali Misunderstanding. Formacja MUS po kilkuletniej przerwie powraca na scenę muzyczną. Zespół zaprezentował nowy utwór zatytułowany „Jak mam iść (tyle znaczysz)”.

Do piosenki powstał także teledysk.

https://www.facebook.com/zespolMUS/

 

RDZA

Zespół powstał w Chełmie, w listopadzie 1981 r. i przez wiele lat reprezentował Chełm w licznych konkursach i przeglądach muzycznych na terenie całego kraju, odnosząc wiele sukcesów (m. in. w opinii dziennikarzy znalazł się w złotej dziesiątce X Ogólnopolskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki Wrocław 1986). Zespół był też laureatem wielu lokalnych festiwali rockowych, dokonał pierwszych nagrań telewizyjnych i radiowych, które niestety nie zachowały się, bądź są słabej jakości. W 1993 r. grupa zawiesiła działalność, lecz jej członkowie realizowali indywidualne projekty muzyczne. W 2011 r.  RDZA wznowiła wspólną działalność w oryginalnym składzie 
i nagrała 3 swoje utwory w profesjonalnym studio nagrań, a w 2014 r. zrealizowała teledysk do utworu Golgota.  Obecnie grupa aktywnie działa, koncertuje i pracuje nad nowym repertuarem.  W marcu 2017 być może pojawi się ich nowa płyta.

https://www.facebook.com/RDZA-686968068031567/

 

PIZZA ŁOMOT

Grupa w zasadzie zawiesiła swoją działalność muzyczną, lecz przy okazji Hroobstock`a postanowili zebrać się i zagrać dla Państwa.

Słuchacze mówią, że ich muzyka to: „bezczelny hard rock”, „głęboko osadzony w tradycji rock’n’roll’’ lub „zbyt skomplikowany punk rock z heavy metalowymi naleciałościami”. Jak mówią muzycy: Tak naprawdę nasza muzyka jest połączeniem dobrego, starego, rockowego grania z polskojęzycznymi tekstami oraz dużej dawki melodii, energii i południowo-wschodniego humoru. Pizza Łomot jest zespołem, który nigdy nie uległ żadnej modzie, trendom ani naciskom z zewnątrz. Zespołem, który nie działa przeciwko nikomu i niczemu, nie próbujemy nikogo nawracać, pouczać ani karcić za to, co robi lub kim jest. Naszą ideologią jest, był i będzie rock’n’roll!!!

 

PRUDERIA

Hrubieszowska grupa muzyków z długoletnim, różnorodnym doświadczeniem scenicznym. Niektórzy ze składu grali już w latach 80-tych na takich imprezach jak Jarociński Festiwal, Przystanek Woodstock oraz wiele innych przeglądów i festiwali nie tylko z muzyką rockową. Każdy ma na koncie występy telewizyjne i radiowe z różnymi zespołami. Tak pokrótce wygląda charakterystyka członków zespołu, każdy z nich ma pomysły na utwóry, które są dopracowywane na próbach. Panowie z Pruderii grają razem ponad rok. Muzyka, którą wykonują, to wyłącznie ich autorskie aranżacje, powstające pod czujnym okiem i uchem głównego aranżera, aczkolwiek każdy ma prawo „nanoszenia poprawek”. Wspólną pracą i miksem pomysłów, które posiadają, tworzą nietuzinkowe aranżacje z naciskiem na mocne brzmienie gitarowe.

https://www.facebook.com/Pruderia-477958265717234/

 

***

 

ULICA 30

Od grudnia 2016 roku spotykamy się, by grać szeroko pojętą muzykę rockową. Inspiruje nas grunge’owa muzyka z lat 90 min. Pearl Jam, Nirvana, czy też Screaming Trees.

Skład:

– Sabina Poterucha (wokal),

– Cyprian Kowalik (gitara prowadząca),

– Kacper Śliwa (gitara rytmiczna),

– Łukasz Skiba (gitara basowa),

– Paweł Capiuk (perkusja).

 

***

 

Karolina Krawczuk & Band

Nazwa zespołu opisuję wszystkich jego członków. Młodzi ludzie połączeni wspólną pasją, licznymi pomysłami na nowe projekty i bezgraniczne zafascynowani muzyką. Solistką zespołu jest  19-letnia Karolina Krawczuk, obecna studentka prawa i bezpieczeństwa wewnętrznego. Swoją przygodę z muzyką zaczęła w przedszkolu, wtedy po raz pierwszy występowała na deskach Hrubieszowskiego Domu Kultury. Od tamtej pory muzyka jest nieodłącznym elementem jej życia. Rozpoczęła naukę gry na fortepianie oraz uzyskała certyfikat drugiego stopnia z wokalistyki, uczestniczyła też w lekcjach z Bartkiem Caboniem certyfikowanym trenerem wokalnym. Na swoim koncie ma kilka statuetek i miejsc na podium  różnorakich festiwali młodzieżowych będących efektem pracy z panią Anetą Franke.  Jakiś czas temu Karolina wraz z grupą przyjaciół tworzą zespół. W skład którego wchodzą Marcin Kwaśny, który jest za równo menagerem zespołu. Jego przygoda z muzyką sięga szkoły podstawowej. Od tamtej pory zdążył opanować grę na gitarze, perkusji , lecz dalej mu mało i próbuje swoich sił w grze na pianinie oraz szkoli się w realizacji dźwięku. Pozostała część zespołu tworzą absolwenci prywatnej szkoły muzycznej „YAMAHA” w Zamościu. Szymon Rząsa, którego przygoda muzyczna zaczęła się w 2010 gdy zaczął naukę gry na perkusji w szkole muzycznej, którą ukończył po 3 latach na 2 poziomie. Wcześniej sam uczył się grać na instrumentach klawiszowych oraz gitarze. Jest z nami również brat Szymka, Mateusz Rząsa. Na początku sam postanowił nauczyć się grać na gitarze akustycznej. Ukończył szkołę z 2 stopniem na gitarze elektrycznej oraz basowej. Basista to Kamil Krzyś który w 2010 roku, dwa lata uczył się gry na keyboardzie i ukończył pierwszy poziom szkoły. Przygoda z gitarą basową zaczęła się po ukończeniu szkoły muzycznej, Kamil postanowił sam nauczyć się grać na basie i cały czas doskonali swój warsztat. Na co dzień każde z nich zajmuje się pracą, studiami i szkołą, ale po mimo licznych zajęć każdą wolną chwilę poświęcają muzyce, by doskonalić się i stawać się co raz lepszymi we wspólnej pasji. Zespół ma już za sobą min. występ na Hrubieszowskich Rubienaliach oraz Europejskich Dniach Dobrosąsiedztwa .

Zapraszamy na fanpage:

https://www.facebook.com/KarolinaKrawczukOfficial/

 

***

 

W trakcie koncertu przeprowadzona zostanie licytacja: nie zabraknie gadżetów gwiazd muzyki rockowej, takich jak Wilki, Lombard, Piersi, T-Love, Video. Będą również przedmioty związane z HROOBSTOCK`iem oraz przekazane przez wykonawców. Cała pula zebrana podczas licytacji zostanie przekazana do hrubieszowskiego szpitala na oddział dziecięcy.

Organizatorzy zaznaczają, że chcą nie tylko dobrze się bawić, ale też pomóc, dlatego już dzisiaj zapraszamy na HROOBSTOCK 🙂