23 maja 2024

Potrącił jadącego bez oświetlenia rowerzystę

Chełmscy policjanci prowadzą postępowanie w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia drogowego w miejscowości Strachosław. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący rowerem mężczyzna został potrącony przez jadący w tym samym kierunku samochód. Z obrażeniami ciała został on przewieziony do szpitala.


Wczoraj około godz. 21.00 w miejscowości Strachosław doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Renault Laguna 21-letni mieszkaniec gminy Dubienka potrącił jadącego w tym samym kierunku rowerem 26-letniego mieszkańca gminy Żmudź. W wyniku tego zdarzenia rowerzysta z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Jak się okazało jednoślad nie posiadał żadnego oświetlenia, jak też elementów odblaskowych. Obydwaj kierujący byli trzeźwi. Teraz policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Apelują też do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i rozwagę na drodze, jak też przestrzeganie obowiązujących w tym zakresie przepisów.źródło i fot. KMP Chełm