Potrącił na przejściu dwie 16 latki i odjechał

Chwila nieuwagi brak koncentracji mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Publikujemy nagranie ku przestrodze! Przed nami świąteczne wyjazdy zadbajmy o bezpieczeństwo swoje, innych kierujących i pieszych.

Reklamy

 

Jakie mogą być skutki braku uwagi i skupienia za kierownicą przekonał się 19-latek z gminy Tereszpol. Młody kierowca potrącił dwie 16-latki przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ul. Zamojskiej i Przemysłowej w Biłgoraju.

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu znajdującą się na jednym z okolicznych budynków. Widać na nim, jak kierujący, zaraz po zdarzeniu odjeżdża z miejsca. 16-latki zapamiętały numery rejestracyjne pojazdu, którym kierował 19-latek i przekazały go policjantom. Mody kierowca zatrzymany został w miejscu zamieszkania.

Poszkodowane 16-latki zostały przewiezione do szpitala. Jedna z nich wciąż pozostaje na obserwacji. Na szczęście nie doznały one groźnych obrażeń.

Kierowca Volvo tłumaczył policjantom, że odjechał ponieważ się przestraszył. Jak wykazało policyjne badanie alkomatem, 19-latek był trzeźwy. Mężczyźnie zostały zatrzymane prawo jazdy z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, stworzenie realnego zagrożenia bezpieczeństwa i odjechanie z miejsca zdarzenia. Teraz 19-latek stanie przed sądem.

Publikujemy nagranie ku przestrodze! Przed nami świąteczne wyjazdy – zadbajmy o bezpieczeństwo swoje, innych kierujących i pieszych.

 

źródło, wideo: KPP Biłgoraj (J.K./R.L.R)