Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

19 sierpnia 2012 r. odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dziewcząt i chłopców połączone z uroczystościami związanymi z włączeniem jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kryłowie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG).

Reklamy

Włączenie jednostki OSP Kryłów do KSRG nastąpiło na mocy decyzji Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadiera Wiesława Leśniakiewicza. Uroczystego przekazania decyzji dokonał Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie mł. bryg. Gustaw Włodarczyk na ręce Prezesa Zarządu OSP w Kryłowie druha Roberta Małyski. Z tej okazji odbyła się uroczysta msza święta w kościele parafialnym p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Kryłowie.

Jednostka OSP Kryłów jest to druga jednostka na terenie gminy Mircze włączona w KSRG (pierwszą jednostką była jednostka OSP Mircze) i jednocześnie 9 jednostka OSP z naszego powiatu włączona do KSRG. W systemie są już: OSP Dołhobyczów, OSP Dziekanów, OSP Teptiuków, OSP Mircze, OSP Horodło, OSP Trzeszczany, OSP Uchanie, OSP Werbkowice.

Podczas uroczystości odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń i medali zasłużonym druhom strażakom. Miłym akcentem był występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Białowola.


Info i foto: Starostwo powiatowe w Hrubieszowie