29 maja 2024

Pożar ciężarówki na DK17

Na drodze krajowej nr 17, koło Starego Zamościa, doszło do pożaru pojazdu ciężarowego, którym przewożone były drewniane bale.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, w godzinach rannych, na drodze krajowej numer 17, w miejscowości Podkrasne w powiecie zamojskim.

– Dyżurny zamojskiej komendy z centrum powiadamiania ratunkowego otrzymał informację, że pali się tam kabina ciężarówki z naczepą załadowaną drewnem. Na miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratunkowe – informuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło z KMP w Zamościu. Załogi straży pożarnej ugasiły paląca się kabinę pojazdu, a policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz ustalili jego przebieg. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym marki Man z naczepą poruszał się od Krasnegostawu w kierunku Zamościa. W pewnej chwili jadący za nim kierujący inną ciężarówką zaalarmował go o wydobywającym się z silnika dymie. Kierujący zatrzymał się na poboczu drogi i zadzwonił na numer alarmowy 112.

­­

Ciężarówką kierował 54-letni mieszkaniec powiatu włodawskiego, w wyniku zdarzenia nie odniósł obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

Prawdopodobnie przyczyną pożaru była awaria techniczna silnika. W wyniku zdarzenia spłonęła kabina pojazdu.

W czasie, gdy na miejscu zdarzenia pracowały służby ratunkowe, ruch na drodze był utrudniony i odbywał się wahadłowo, a podczas przeładunku drewna droga była zablokowana całkowicie.

Wszelkie okoliczności zdarzenia ustalają policjanci.


­

źródło i fot. Policja Lubelska / KMP Zamość


Zobacz też:

Pijany wjechał ciągnikiem do rowu. Okazało się, że jest poszukiwany [ZDJĘCIA]

Pijany wjechał ciągnikiem do rowu. Okazało się, że jest poszukiwany [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →