15 czerwca 2024

Prawie 500 policjantów bierze udział w akcji przeciwpowodziowej na terenie województwa lubelskiego

Policjanci z garnizonu lubelskiego w związku z zagrożeniem powodzi na terenie województwa, nieustannie pomagają podczas akcji przeciwpowodziowej. Mundurowi zabezpieczają drogi dojazdowe, pracują podczas umacniania wałów, pomagają mieszkańcom podczas ewakuacji mienia z terenów zagrożonych zalaniem oraz monitorują i zabezpieczają dobytek mieszkańców będących na wałach.

Reklamy

Dziś do prac przy umacnianiu wałów na terenie powiatu opolskiego zostanie skierowanych 200 funkcjonariuszy z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Dodatkowo policjantów wspomogą funkcjonariusze z Oddziału Prewencji z Białegostoku ze specjalistycznym sprzętem oświetlających. W rejonie wałów przeciwpowodziowych sytuację monitorują Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński oraz Lubelski Komendant Wojewódzki Policji insp. Michał Domaradzki.

Działania policjantów są koordynowane przez Centrum Operacyjne Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, powołane 15 maja br. na czas zagrożenia powodziowego. Łącznie w ciągu doby w działaniach związanych z sytuacją kryzysową na terenie powiatu opolskiego i kraśnickiego działa 260 policjantów z garnizonu lubelskiego i 206 policjantów z innych garnizonów. Mundurowi zabezpieczają drogi dojazdowe, pracują podczas umacniania wałów, pomagają mieszkańcom podczas ewakuacji mienia z terenów zagrożonych zalaniem oraz monitorują i zabezpieczają dobytek mieszkańców będących na wałach. Policjanci informują także mieszkańców o zasadach postępowania w czasie powodzi oraz właściwego zabezpieczenia mienia oraz zwierząt.

Reklamy

 

źródło i fot. KWP Lublin (AF)