26 września 2023

Przedpremierowe pokazy filmu „Bogowie” w CKF Stylowy

Film „Bogowie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego zdobył najbardziej prestiżową nagrodę filmową w Polsce – Złote Lwy. Produkcja otrzymała w Gdyni w sumie aż 5 statuetek, w tym najważniejsze – grand prix Konkursu Głównego oraz nagrodę za męską rolę pierwszoplanową, która przypadła Tomaszowi Kotowi. Jury doceniło ponadto scenariusz, scenografię oraz charakteryzację.

Reklamy

 

Przedpremierowe pokazy filmu „Bogowie” w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu już od 3 października 2014 (premiera 10.10.2014).

Film opowiada o początkach kariery słynnego kardiochirurga Zbigniewa Religi, który przeprowadził pierwszy udany zabieg przeszczepienia serca w Polsce. Przeprowadzona przez Religę operacja to nie tylko medyczne osiągnięcie, które pozwoliło uratować życie tysięcy pacjentów. Wyjmując serce z ludzkiego ciała, Religa przełamał moralne, kulturowe i religijne tabu. Kilka dekad temu transplantacja serca była według powszechnej opinii działaniem wbrew naturze.

Reklamy

 

Tomasz Kot o swojej roli:

– To jest film o pięknej sprawie i stanowi duże wyzwanie aktorskie. Podczas przygotowań poznałem ludzi uratowanych dzięki działalności Zbigniewa Religi, którzy dalej żyją. Odczuwam olbrzymią odpowiedzialność za tę rolę.

Reklamy