Przejęto haszysz o wartości ponad 5 mln

Próbę przemytu 83 kg haszyszu o szacunkowej wartości rynkowej ponad 5 mln złotych udaremnili funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie, Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej.

Reklamy

 

Towar zatrzymano na drogowym przejściu granicznym w Dorohusku. W tym roku jest to jedno z większych ujawnień narkotyków na granicy w województwie lubelskim. Ujawnienie możliwe było dzięki ścisłej współpracy funkcjonariuszy Straży Granicznej i służby celno – skarbowej.

Narkotyki próbował wwieźć na Ukrainę obywatel Litwy. Paczki z haszyszem, o łącznej wadze ponad 83 kg, mężczyzna ukrył w odpowiednio przerobionej podłodze samochodu osobowego. W szczegółowej rewizji pojazdu mundurowych wspierała IDEA – pies służbowy SG szkolony do wykrywania substancji narkotycznych.

Sprawę do dalszego postępowania przejęła Straż Graniczna. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chełmie. Do zdarzenia doszło 20 kwietnia 2019 r. Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania wcześniejsze upublicznienie informacji nie było możliwe.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, od początku roku nie dopuścili do przemytu narkotyków o wartości ponad 16 mln zł.

 

źródło i fot.: NOSG