20 lipca 2024

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju w Zosinie

Jak co roku, na moście granicznym pomiędzy Polską, a Ukrainą w Zosinie 19 grudnia 2013r. odbyło się przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju przez zuchów i harcerzy Hufca ZHP Hrubieszów delegacji ukraińskich skautów, duchowieństwu i władzom samorządowym.

Reklamy

Uroczyste przekazanie odbyło się w czwartek o godzinie 10:00 na przejściu granicznym w Zosinie. W uroczystości wzięły udział władze samorządowe miasta Hrubieszów i powiatu, księża rzymskokatoliccy i ksiądz prawosławny oraz służby Straży Granicznej i Służby Celnej.

W składzie polskiej delegacji znaleźli się m. in.: Ks Dziekan Andrzej Puzon, Sekretarz Powiatu Hrubieszowskiego Tomasz Ożóg, Pracownik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury fizycznej i Turystyki Starostwa Powiatowego  Paweł Kłosiński, Burmistrz Miasta Hrubieszowa Tadeusz Garaj oraz Wiceburmistrz Miasta Hrubieszowa Paweł Pelermuter, Komendantka Hufca ZHP w Hrubieszowie Monika Wołos , Służba Celna, Straż Graniczna, hrubieszowscy harcerze i młodzież szkolna.

Reklamy

W skład delegacji ukraińskiej weszli przedstawiciele władz samorządu rejonowego, skauci z Łucka, młodzież szkolna, księża prawosławni z innych parafii włodzimierskich.

Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem pokoju, wzajemnego zrozumienia poszczególnych ludzi i narodów, jest znakiem nadziei życia pozbawionego konfliktów i waśni. Harcerze, roznosząc Betlejemski Ogień po całym kraju i przekazując go poza granice Polski, pełnią służbę, ulepszając świat. Działając w swoim mieście, regionie, najbliższej okolicy, pokazują, co oznacza niesienie pokoju oraz idei braterstwa.

Reklamy


Zdjęcia na stronie Starostwa:

http://www.starostwo.hrubieszow.pl/hrubieszow.php?get=news,640,0


Info i fot. Starostwo Powiatowe


Poniżej zdjęcia wykonane przez harcerzy ZHP Hufca Hrubieszów.