21 lipca 2024

Przekazują żywność potrzebującym

Krajowa Spółka Cukrowa „Polski Cukier” przekazuje produkty żywnościowe dla czterech lubelskich instytucji zaangażowanych w pomoc osobom najbardziej potrzebującym z powodu pandemii.

Reklamy

 

Od 6 kwietnia do czterech lubelskich instytucji zaangażowanych we wsparcie osobom najbardziej potrzebującym z powodu epidemii w Polsce docierazaopatrzenie żywnościowe. Pomoc realizuje Krajowa Spółka Cukrowa „Polski Cukier” S.A. – największy polski producent cukru, którego większościowym udziałowcem jest Skarb Państwa.

Dzisiaj żywność została przekazana Lubelskiemu OddziałowiOkręgowemu PCKi doLubelskiego Banku Żywności,a w środę produkty dotrą doCaritasu Archidiecezji Lubelskiejorazdo Bractwa Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta w Lublinie.

Reklamy

– Każda spółka skarbu państwa na miarę swoich możliwości włącza się w walkę z pandemiąkoronawirusa. Żywność jest jedną z tych potrzeb, które muszą być realizowane systematycznie, zwłaszcza w odniesieniu do instytucji, które działają na rzecz najbardziej potrzebujących – powiedział wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Za całą akcję wyrazy wdzięczności złożył Wojewoda Lubelski, Lech Sprawka:– Pragnę bardzo serdecznie podziękować Krajowej Spółce Cukrowej S.A. za pomoc w postaci dostawy produktów żywnościowych o wartości 120 tysięcy złotych. Pomoc ta została rozszerzona również o 20 tysięcy złotych, którą przekazały PZZ „Młyny Stoisław”.

Reklamy

Jeszcze przed Świętami wsparcie żywnościowe dotrze do dużej grupy potrzebujących. PCK Lublin organizuje dystrybucję otrzymanych produktów na terenie całego województwa jeszcze do końca tego tygodnia.– Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Krajowej Spółce Cukrowej S.A. za wsparcie w postaci produktów spożywczych dla osób potrzebujących. Otrzymane produkty w dużej części jeszcze przed Świętami Wielkiej Nocy trafią do naszych podopiecznych w całym województwie lubelskim oraz organizacji zajmujących się osobami bezdomnymi. Pozostałe będą sukcesywnie  dystrybuowane w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej i społecznej – podsumowuje Maciej Budka, dyrektor lubelskiego PCK. – Coraz większa rzesza osób wymagających wsparcia stanowi dla nas wyzwanie, z jakim mierzyć się będziemy przez najbliższe miesiące. Stąd cieszymy się, że pojawia się wokół nas coraz więcej partnerów takich jak Polski Cukier, którym los człowieka w potrzebie nie jest obojętny – podsumowuje Dyrektor Budka.

 

info i fot. KSC