20 lipca 2024

Hrubieszów: Pomagając seniorom, pomagasz sobie

Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas działającego przy Kościele św. Mikołaja i Zespołu Szkół nr 1, w dniu 6 kwietnia 2020 rok przeprowadzili akcję pod hasłem „Pomagając seniorom, pomagasz sobie”.

Reklamy

 

Głównym celem tej akcji było przygotowanie i przekazanie kilkudziesięciu świątecznych paczek żywnościowych dla potrzebujących seniorów.

 

„Mało dajesz, gdy dajesz dobytek swój

Reklamy

Prawdziwie dajesz, gdy oddajesz siebie.”

 

Znaczenie naszej egzystencji ukryte jest bowiem w drugiej osobie, która tak bardzo nas potrzebuje. To właśnie za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów i ze względu na swój wiek znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.

Reklamy

Wolontariat Caritas jest jedną z form urzeczywistniania tych marzeń o świecie lepszym, bardziej ludzkim i szczęśliwym.

Szczęście zapewne liczy się nie miarą posiadanych rzeczy, ale możliwością dzielenia się z innymi tym, co się posiada. Pomaganie innym, bez konieczności oczekiwania czegoś w zamian powoduje, że wewnętrznie czujemy się lepsi, bardziej doceniamy wartość, jaką jest ludzkie życie. Pomoc drugiemu człowiekowi pozwala lepiej zrozumieć co się ma. Tylko dzięki dawaniu jesteś w stanie otrzymać więcej niż masz.

My – wolontariusze, nauczyliśmy się dawać nie dlatego, że mamy dużo, ale dlatego, że dokładnie wiemy co znaczy nie mieć zupełnie nic.

 

Wolontariusze Caritas

 

fot. Caritas Hrubieszów

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Otwarcie nowego Punktu Caritas przy Parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie

WIADOMOŚCI – Caritas Dzień Babci i Dziadka