3 marca 2024

Przekroczył prędkość o 100 km/h, swój rajd zakończył w rowie

150 kilometrów na godzinę w miejscu z ograniczeniem prędkości do 50 km/h pędził wczoraj przez miejscowość Rybnica, gm. Susiec 20 – letni kierowca audi. To niejedyny jego wyczyn. Kiedy pirat zorientował się, że jedzie za nim Policja, próbował zjechać w drogę gruntową, jednak nie zmieścił się we wjeździe, wpadł do rowu i zakończył jazdę na drzewie.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 19.00. Mundurowi z tomaszowskiej drogówki patrolowali rejon gminy Susiec radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. W miejscowości Rybnica zauważyli nadjeżdżający z przeciwka z dużą prędkością samochód m-ki Audi 80.

Pomiar prędkości wskazał 150 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h. Gdy kierujący zauważył, że policjanci zawracają za nim, próbował zmylić ich zjeżdżając w drogę polną. Jednak nadmierna prędkość spowodowała, że „nie zmieścił” się we wjeździe, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Na szczęście kierującemu 20 – latkowi ani dwóm pasażerom w wieku 17 i 14 lat – wszyscy są mieszkańcami gm. Rachanie – nic się nie stało.

Reklamy

Młody pirat drogowy odpowie teraz za przekroczenie prędkości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci zatrzymali też jego prawo jazdy.

 

***


Mandat i zatrzymanie uprawnień dla kierowcy mercedesa

Ponad 101 km/h to prędkość, z jaką jechał w terenie zabudowanym 42 – letni kierowca mercedesa. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, oprócz wysokiego mandatu, mężczyzna na 3 miesiące pożegna się z prawem jazdy.

Zdarzenie miało miejsce dzisiaj po godzinie 7 rano. Kierujący osobowym mercedesem 42 – letni obywatel Ukrainy pędził ulicą Sobieskiego w Lubyczy Królewskiej. Prędkość ponad 101 kilometrów na godzinę zarejestrował policyjny wideorejestrator. Tomaszowscy policjanci ukarali kierowcę 400 – złotowym mandatem oraz zatrzymali jego prawo jazdy.

Zgodnie z wprowadzoną w maju tego roku nowelizacją przepisów, kierujący pojazdami dopuszczający się m. in. rażącego przekroczenia prędkości (o ponad 50 km/h) w obszarze zabudowanym, muszą liczyć się z administracyjnym zatrzymaniem uprawnień do kierowania na 3 miesiące.

 

 

źródło i fot. KPP Tomaszów Lub.