Przekroczyli nielegalnie granicę, by dotrzeć do Niemiec

Skuteczna ochrona granicy państwowej, obok sprawnej odprawy granicznej osób jest priorytetowym zadaniem Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Potwierdzeniem tego jest zatrzymanie dwóch nielegalnych migrantów. Zatrzymani to obywatele Syrii, którzy przekroczyli nielegalnie granicę, by dotrzeć do Niemiec.

Reklamy

 

25 grudnia br. funkcjonariusze SG z Placówki w Hrebennem, prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnej migracji, zatrzymali w rejonie granicy państwa w powiecie tomaszowskim, dwóch nielegalnych migrantów. Mężczyźni nielegalnie przekroczyli granicę, by następnie pieszo kontynuować swą wędrówkę w głąb kraju.

Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymanymi okazali się być 22 i 23 letni obywatele Syrii. Mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP. Do zatrzymania mężczyzn doszło dzięki urządzeniom do nocnej obserwacji terenu. 

Zatrzymani obywatele Syrii w rozmowie z funkcjonariuszami przyznali, iż wędrowali do Niemiec. Po przeprowadzeniu względem zatrzymanych czynności administracyjnych, zostali oni przekazani służbom granicznym Ukrainy.

 

źródło i fot. NOSG