Przemycili papierosy warte 780 tys. Zatrzymano członków zorganizowanej grupy przestępczej

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej dokonali zatrzymania 6 obywateli RP, mieszkańców woj. lubelskiego i śląskiego, będących członkami zorganizowanej grupy przestępczej.

Reklamy

 

W dniu 7 października br. funkcjonariusze Straży Granicznej, realizujący czynności służbowe w miejscowości Katowice, zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 34 do 59 lat, którzy przewozili w skrytkach samochodu dostawczego marki Renault wyroby tytoniowe w postaci:

– 455 860 szt. papierosów różnych marek o szacunkowej wartości 270 092 zł.

W toku dalszych czynności dokonano zatrzymania kolejnych dwóch mężczyzn, u których zabezpieczono wyroby akcyzowe w postaci:

– 867 900 szt. papierosów różnych marek o szacunkowej wartości 514 221 zł.

W trakcie przeszukania posesji należących do zatrzymanych mężczyzn zabezpieczono również środki pieniężne, telefony komórkowe oraz karty sim.

Łącznie funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli ponad

– 1 300 000 szt. papierosów o łącznej wartości ponad 780 tys. zł.

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, zatrzymani odpowiedzą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz za przewożenie i przechowywanie wyrobów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.


źródło i fot. NOSG