Przemytnicy zatrzymani na gorącym uczynku

Stroje maskujące, radiotelefony, noktowizory oraz broń gazową – takie wyposażenie posiadali przy sobie przemytnicy zatrzymani na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Reklamy

 

W dniu 22 sierpnia br. w godzinach wieczornych, funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG z Placówki w Dorohusku, podczas czynności związanych z ochroną granicy państwowej, zauważyli za pomocą urządzeń termowizyjnych, po polskiej stronie, trzy postacie kierujące się w stronę granicy państwa.

Osoby te zbliżając się do rzeki granicznej, co jakiś czas ukrywały się w zaroślach, obserwowały teren, by następnie kontynuować swą wędrówkę.

Reklamy

W rejon ten, wysłane zostały patrole Straży Granicznej by sprawdzić, ich cel pobytu. Na miejscu, okazało się, iż pobyt tych osób w rejonie granicy państwa nie był przypadkowy, bowiem funkcjonariusze ujawnili przy nich znaczne ilości nielegalnych papierosów.

Przemytnicy ubrani byli w specjalistyczne stroje maskujące, posiadali broń gazową, miotacze gazu, radiotelefony oraz noktowizory. Podczas zatrzymania, jeden z mężczyzn użył wobec funkcjonariuszki SG gazu łzawiącego, po czym został obezwładniony. Przy zatrzymanych, zabezpieczono w sumie papierosy pochodzące z przemytu o wartości blisko 80 tys. zł.

Trzej zatrzymani przemytnicy, to mężczyźni w wieku: 25 i 30 lat, mieszkańcy powiatu chełmskiego. Odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe, dodatkowo jeden z nich odpowie za stosowanie przemocy wobec funkcjonariusza publicznego, czyn ten usankcjonowany jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Poniżej film z kamery termowizyjnej, pokazujący podejście przemytników do granicy państwa.źródło, wideo, fot. NOSG