Przesyłka z substancją psychoaktywną

Funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili w przesyłce kurierskiej 1 kg substancji psychoaktywnej 4-CMC.

Reklamy

Funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego otrzymali informację, że do sortowni jednej z firm kurierskich w Lublinie mogły trafić podejrzane przesyłki.

22 marca 2021 r. funkcjonariusze przeprowadzili w obiekcie czynności kontrolne, w wyniku których natrafili na przesyłkę z zagranicy, w której znajdowała się krystaliczna substancja. Jak się okazało były to narkotyki. Łącznie blisko kilogram substancji psychoaktywnej 4-CMC.

Podczas prowadzonych czynności funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej wspierał pies służbowy szkolony do wykrywania substancji odurzających.

4-CMC jest zaliczana do substancji psychotropowych. Sprzedawana jest jako tzw. „dopalacz”. Przeprowadzone wyniki badań potwierdziły, że „zażycie substancji 4-CMC może stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia ludzi, jako następstwo wystąpienia silnych efektów toksycznych, w szczególności upośledzenia funkcji układu sercowo naczyniowego (zaburzenia rytmu serca, zmiany ciśnienia krwi), z granicznymi zaburzeniami skutkującymi utratą przytomności z zatrzymaniem krążenia włącznie”.  

Zatrzymany narkotyk wraz z dokumentacją został przekazany Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie bardzo szybko natrafili na trop adresata przesyłki. Jak się okazało narkotyki miały trafić do 39-letniego mieszkańca Włodawy. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Usłyszał zarzuty udziału w wewnątrzwspólnotowym nabyciu substancji psychoaktywnych. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

 

(info i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie)


Zobacz też:

Uderzył BMW w drzewo. 21-latek miał prawie 2 promile

Uderzył BMW w drzewo. 21-latek miał prawie 2 promile

 

LubieHrubie na YouTube