25 maja 2024

Przygotowania do komunijnej uroczystości zakończone karczemną bójką 7 mężczyzn

Niecodzienne zgłoszenie otrzymali w piątek wieczorem opolscy policjanci. Zawiadamiający prosił o pomoc w związku z bójką pod remizą. Jak się okazało, w bijatyce uczestniczyli mężczyźni biorący udział w przygotowaniach do pierwszokomunijnego przyjęcia.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, pod remizą w Chruślinie, w powiecie opolskim, gdzie odbywały się przygotowania do uroczystego obiadu z okazji przyjęcia pierwszej komunii. W pewnej chwili, pomiędzy dwoma uczestnikami przygotowań, a pięcioma innymi mężczyznami, doszło do wymiany wulgaryzmów, która przerodziła się w bijatykę.

Widok siedmiu bijących się mężczyzn poważnie zaniepokoił przypadkowego obserwatora, który zdecydował zwrócić się o pomoc do Policji. Po przyjeździe na miejsce ustalono, że pięcioosobowa grupa mężczyzn usiłowała tak żarliwie za pomocą pięści udowodnić swoje racje dwóm innym uczestnikom przygotowań, że jeden z nich doznał dotkliwych obrażeń i został przewieziony do szpitala.

Cała piątka napastników w wieku: 19, 22, 23, 25 i 27-lat została zatrzymana. Opolscy funkcjonariusze prowadzą postępowanie, w trakcie którego będą szczegółowo wyjaśniać, dlaczego doszło do awantury i jakie były role jej poszczególnych uczestników.

Zgodnie z kodeksem karnym, każdy kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

(info: KPP Opole Lubelskie, fot. arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Zdewastowali 7 aut. Sprawcami okazali się trzej 11-latkowie – ZDJĘCIA

Zdewastowali 7 aut. Sprawcami okazali się trzej 11-latkowie – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie