Przyszła na rozmowę o pracę. Została zgwałcona. Poszkodowanych kobiet może być więcej

Zatrzymano 36-letniego mężczyznę, który podstępem zwabił i zgwałcił 22-latkę, zamieszczając ogłoszenie o pracy dla hostessy i animatorki dla dzieci. Pokrzywdzonych kobiet może być więcej.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę. 22-letnia kobieta powiadomiła telefonicznie policjantów, że została zgwałcona w jednym z mieszkań w dzielnicy Wieniawa w Lublinie. Na miejsce od razu skierowano funkcjonariuszy, którzy po rozmowie z 22-latką zatrzymali 36-letniego sprawcę przestępstwa. W swoim mieszkaniu czekał już na spotkanie z kolejną kobietą.

Mężczyzna na portalu internetowym zamieścił ogłoszenie o pracy dla hostessy i animatorki dla dzieci. Na ofertę odpowiedziała 22-latka. Kobieta została zaproszona na rozmowę rekrutacyjną. Pod wskazanym adresem czekał na nią 36-latek, który zaprowadził pokrzywdzoną do mieszkania, gdzie mieli porozmawiać na temat pracy. Tam zgwałcił 22-latkę.

Reklamy

– Kobieta od razu po wyjściu z mieszkania zadzwoniła na policję. Gdy na miejsce przyjechał patrol, pod blokiem czekała już kolejna, zainteresowana pracą kobieta – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z lubelskiej Policji. – Mężczyzna usłyszał zarzuty doprowadzenia przemocą pokrzywdzonej do obcowania płciowego. Na wniosek policjantów i prokuratora podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Śledczy obecnie zbierają dowody i sprawdzają, czy było to jednorazowe zdarzenie, czy może podejrzany na koncie ma więcej tego typu przestępstw.

– Dlatego, jeżeli ktoś jeszcze padł ofiarą tego przestępstwa lub posiada wiedzę w tej sprawie, proszony jest o kontakt z 4. komisariatem Policji w Lublinie przy ulicy Zana 45 telefon: 47 811 48 00 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem alarmowym 112 – apeluje nadkomisarz Gołębiowski.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z 4. komisariatu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe. Sprawcy grozi do 12 lat więzienia.

­

źródło i fot. Policja Lubelska


Zobacz też:

Policjant z kolegą uratowali tonących chłopców [ZDJĘCIA]

Policjant z kolegą uratowali tonących chłopców [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →