Przywiózł dziecko do kościoła. Miał 1,5 promila alkoholu

Nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się 57-letni mieszkaniec gm. Ryki. Kierując osobowym Audi przywiózł dziecko do kościoła mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Reklamy

Zdarzenie miało miejsce wczoraj przed godz. 19.00 w Rykach na ul. Swatowskiej . Policjanci ryckiej drogówki zatrzymali do kontroli osobowe Audi. Samochodem podróżował 57-letni mieszkaniec gminy Ryki wraz z 8-letnim dzieckiem. Jechali do kościoła na nabożeństwo z okazji „ białego tygodnia” po I Komunii Świętej.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego audi . Okazało się, że mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Wkrótce nieodpowiedzialny kierowca za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności..

Reklamy

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców. Pomimo częstych apelów Policji przypadki zdarzają się przypadki skrajnej nieodpowiedzialności kierowców.

 

źródło: KPP Ryki (J.W.)