Rajd Rowerowy śladami TRH

W dniach 12-13 czerwca Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z/s w Wołajowicach organizuje dla uczniów szkół z terenu gminy Hrubieszów, Rajd rowerowy Staszicowskimi śladami Towarzystwa Rolniczego Hrubieszowskiego oraz dziedzictwa kulturowego Ziemi Hrubieszowskiej.

Reklamy

Trasa dwudniowego rajdu prowadzić będzie przez: Uchanie, Staszic, Jarosławiec, Odletajkę, Strzelce, Maziarnię, Stefankowice, Wołajowice (nocleg), Szpikołosy, Dziekanów, Moroczyn i Gródek – Czumów na odcinku ścieżki historyczno – przyrodniczej „Królewski Kąt”.

Głównym celem rajdu jest zapoznanie jego uczestników z miejscami i obiektami związanymi z postacią ks. Stanisława Staszica i działalnością Towarzystwa Rolniczego Hrubieszowskiego. Młodzież zapozna się również z walorami przyrodniczymi, krajobrazowymi i kulturowymi naszego regionu.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W RAJDZIE !!!

***

Przypomnijmy:

11 maja mieszkańcy Gminy Hrubieszów zorganizowali Regionalne Uroczystości Staszicowskie w Dziekanowie. W ramach obchodów odbyła się Uroczysta Msza Święta, po której przybyłe delegacje Ziemi Hrubieszowskiej złożyły wieńce przy pomniku Stanisława Staszica w Dziekanowie.

Dzieci i młodzież kultywują pamięć o St. Staszicu i jego Towarzystwie jeszcze w inny sposób. Uczniowie uczestniczą w Gminnym konkursie pt. „Stanisław Staszic i Towarzystwo Rolnicze Hrubieszowskie”. Konkurs ma na celu krzewienie i rozwijanie wiedzy o Stanisławie Staszicu i Towarzystwie Rolniczym Hrubieszowskim.

Wójt Gminy Hrubieszów
(-) Jan Mołodecki