19 kwietnia 2024

Region: Kolejne nielegalne automaty do gry zlikwidowane

Kilkanaście nielegalnych automatów do gier zatrzymali funkcjonariusze celni i policjanci. Urządzenia ustawione były w lokalach w Łęcznej i Milejowie.

Prowadzone w środę (23.10) działania funkcjonariusze Urzędu Celnego w Lublinie oraz policjanci z Łęcznej rozpoczęli od kontroli jednego z punktów gier w Łęcznej. Na miejscu zastali siedem terminali do gier. Już w trakcie wstępnych oględzin okazało się, że żadna z maszyn nie miała wymaganego prawem poświadczenia rejestracji. Automaty działały nielegalnie. Co więcej, operator tych urządzeń przyznał, że w lokalu realizowane są wygrane pieniężne, a środki na ich wypłatę przekazuje obsłudze.

Funkcjonariusze zatrzymali automaty, ale na tym sprawa się nie zakończyła. W trakcie przeszukania, obok kluczy do urządzeń ustawionych w punkcie w Łęcznej stróże prawa znaleźli również klucze do automatów z innego lokalu w Milejowie. Mundurowi udali się więc pod wskazany adres. Na miejscu stwierdzili, że na urządzeniach właśnie odbywa się gra. Przesłuchanie grających nie pozostawiło wątpliwości co do losowego charakteru gier. W lokalu nie było żadnych dokumentów mogących potwierdzić legalność działania znajdujących się tutaj sześciu maszyn.

W związku z naruszeniem przepisów o grach hazardowych, w obydwu lokalach celnicy zabezpieczyli trzynaście automatów, a także 20 tys. zł przeznaczonych na wypłaty i wyjętych z kaset w urządzeniach. Co ciekawe wszystkie automaty były oznaczone informacją, że są to automaty do gier hazardowych, które nie są objęte regulacją ustawy o grach hazardowych.

Postępowanie przygotowawcze w sprawie prowadzi Urząd Celny w Lublinie.

Przypomnijmy – w myśl obowiązującego prawa urządzanie gier hazardowych dopuszczalne jest wyłącznie na warunkach wskazanych w ustawie o grach hazardowych. Prowadzenie gier niezgodnie z obowiązującymi przepisami jest zagrożone karą grzywny lub karą pozbawienia wolności do 3 lat.

 

źródło i fot. SCRP