26 maja 2024

Region: Matka piła w barze ze znajomymi złodziejami, 7-letnia córka czekała na zewnątrz

Puławscy policjanci zatrzymali 29-letnią kobietę opiekującą się 7 latką. Podczas tej samej interwencji zostali zatrzymani dwaj mężczyźni. Okazało się, że 27 i 51-latek to znajomi zatrzymanej kobiety. Przyjechali z pobliskich miejscowości kraść w sklepach. Wszyscy mieli po 3 promile alkoholu.

Wczoraj po południu policjanci zostali poinformowani, że nietrzeźwa para opiekuje się dzieckiem. Kiedy mundurowi podjechali na ul. Lubelską w barze przebywała nietrzeźwa kobieta, a jej 7 letnia córka stała przed lokalem. Jednocześnie w tym samym czasie na oczach policjantów dwóch mężczyzn zaczęło się bić między sobą.
 
Jak ustalili policjanci 29-latka z dzieckiem przebywała w towarzystwie tych mężczyzn. Okazało się również, że tego dnia byli karani mandatami za kradzież w sklepie. To jednak nie zniechęciło złodziei. Razem poszli do innego sklepu kradnąc 3 pary butów. Po dokonanej kradzieży przyszli do baru.
 
Wszyscy byli nietrzeźwi. Trafili do policyjnego aresztu. 7-latka została przewieziona do Rodzinnego Domu Dziecka.
 
Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto 29 latka odpowie przed Sądem za opiekę nad dzieckiem będąc w stanie upojenia alkoholowego.
 
 
 
Źródło: KMP Puławy (MK)