Region: Narkotyki na lodówce i płyty na podwórku

Opolscy policjanci zatrzymali 30–letniego Damiana R. mieszkańca gminy Chodel. W trakcie przeszukania w mieszkaniu stróże prawa odnaleźli narkotyki. Okazało się, że mężczyzna kradł również świeżo położone w rowach betonowe płyty warte 369 złotych.

Reklamy

Wczoraj rano opolscy policjanci chcąc sprawdzić posiadane informacje pojechali do mieszkania Damiana R. wobec którego mieli podejrzenia, że może posiadać środkiodurzające. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Podczas przeszukania stróże prawa odnaleźli w mieszkaniu 3 woreczki strunowe z zawartością około 4 gramów amfetaminy oraz wagę elektroniczną. W trakcie wykonywanych czynności służbowych uwagę policjantów zwróciło 9 betonowych płyt ażurowych poustawianych na podwórku posesji. Policjanci ustalili, że pochodzą one z kradzieży dokonanej w Malinowszczyźnie (gm. Bełżyce) na szkodę jednej z firm usługowych.
 
30–latek został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży płyt oraz posiadania środków odurzających. Przyznając się do dokonanych czynów, Damian R. wyznał, że ukradł łącznie 50 płyt betonowych by ułożyć je sobie przed wejściem do domu. Część z nich oddał na przechowanie znajomemu tłumacząc, że kupił je z rozbiórki. Dzięki natychmiast podjętym czynnościom, policjanci zdołali odzyskać skradzione płyty. O dalszym losie 30–latka zdecyduje sąd.
 
 
 
Źródło: KPP Opole Lub. (E.Ż.)