Region: Oboje byli nietrzeźwi, nie wiadomo kto kierował

Policjanci ustalają, kto faktycznie kierował samochodem, który w miejscowości Popkowice utknął w rowie. Dwie osoby które jechały samochodem okazały się nietrzeźwe. 44 letnia żona właściciela pojazdu oświadczyła, że to ona w momencie zdarzenia siedziała za kierownicą. Jednak z zeznań świadków wynika, że za kierownicą siedział mężczyzna. Wynik badania wykazał ponad 2 promile u kobiety i ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu u mężczyzny.

Reklamy

Wczoraj po godz. 16 w miejscowości Popkowice gm. Urzędów doszło do zdarzenia drogowego. Osobowy fiat zjechał z drogi i utknął w przydrożnym rowie. Policjanci z Komisariatu Policji w Kraśniku na miejscu zastali małżeństwo, które jechało pojazdem. 44-letnia kobieta i 45-mężczyzna są mieszkańcami pobliskiej miejscowości. Okazało się, że oboje są nietrzeźwi.  Wynik badania wykazał ponad 2 promile u kobiety i ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu u mężczyzny.Do kierowania pojazdem w trakcie zdarzenia przyznała się 44-latka, jednak zeznania świadków wskazują, że za kierownicą siedział jej mąż.
 
W trakcie składania wyjaśnień mężczyzna oświadczył, że on nie kierował samochodem ponieważ ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów i dodatkowo jako nietrzeźwy nie chciał siadać za kierownicą. Jak się okazało jego żona w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania.  Dodatkowo policjanci ustalili, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych.
 
Policjanci ustalają, kto faktycznie kierował samochodem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
 
 
 
źródło i fot: KPP Kraśnik (JM)