Region: Pijany zniszczył citroena, z nożem napadł na kobietę

Ryccy policjanci, zatrzymali nietrzeźwego 35-latka, który napadł z nożem na mieszkankę gminy Ryki. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Kłoczew. Mężczyzna przyłożył jej do klatki piersiowej nóż i zażądał papierosa.

Reklamy

Wczoraj w godzinach nocnych policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie, że pijany, młody mężczyzna napadł z nożem na mieszkankę gminy Ryki. Do zdarzenia doszło w miejscowości Kłoczew w okolicy zabawy tanecznej. Będący najbliżej policyjny patrol szybko zjawił się na miejscu. Okazało się, że sprawca podszedł do kobiety, przyłożył jej do klatki piersiowej nóż i zażądał papierosa.
 
W ciągu kilku minut sprawca został zatrzymany. Jest to 35 letni mieszkaniec gminy Kłoczew. W chwili zatrzymania był pijany. Miał ponad promil alkoholu w organizmie.
 
Okazało się, że to nie jedyne przestępstwo jakie popełnił tego dnia 35-latek. Wcześniej uszkodził samochód m-ki Citroen zaparkowany niedaleko miejsca zdarzenia. Spowodował straty w wysokości 1000 złotych.
 
O dalszym losie mężczyzny zdecyduje Sąd, do którego policjanci i prokurator wystąpią z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.
 
Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy, kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności do lat 12.
 
 
 
źródło: KWP Lublin (J.W.)