18 kwietnia 2024

Region: Policjanci odzyskali sukienkę kupioną na ślub córki. Złodziejka była w ciąży

Kryminalni z Krasnegostawu zatrzymali dwoje sprawców kradzieży sklepowej. Jak się okazało sprawcy okradli nie tylko sklep, ale też klientów tego marketu. Podejrzani o kradzieże to 31-letni mężczyzna i jego 22-letnia partnerka, która znajduje się w zaawansowanej ciąży. Przyznali się do kradzieży i dobrowolnie poddali karze. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

Informację o podwójnej kradzieży otrzymał dyżurny komendy Policji w Krasnymstawie. Poszkodowany to właściciel sklepu i jego klientka. Jak się okazało na miejscu, mężczyzna ze swoją partnerką najpierw ukradli w sklepie ubrania i buty. Wszystko wskazuje na to, że sprawcy wcześniej odcięli zabezpieczenia umieszczone na ubraniach i butach wraz z metkami włożyli do własnej torby. Na tym jednak nie poprzestali. Opuszczając supermarket połakomili się na zakupy pozostawione przy kasach przez jedną z klientek sklepu. Zrozpaczona kobieta straciła sukienki zakupione na ślub córki, który miał się odbyć za kilka dni. Straty wyceniła na kwotę ponad 500 zł.
 
Policjanci szybko trafili na trop sprawców kradzieży. Po przejrzeniu sklepowego monitoringu, natychmiast rozpoznali sprawców. Byli już im znani, jako osoby zatrzymywane wcześniej do innych przestępstw o charakterze kryminalnym. Okazali się nimi 31-latek i 22-latka z Krasnegostawu. Kobieta znajdowała się w zaawansowanej ciąży. Podczas kradzieży było z nią również 4-letnie dziecko. Sprawcy zostali zatrzymani przez stróżów prawa. Dzięki szybkiej reakcji poszkodowanych, policjanci odzyskali skradzione mienie, które trafiło do właścicieli. Podejrzani o kradzież już zostali rozliczeni. Oboje przyznali się do kradzieży i dobrowolnie poddali się karze.
 
Zarówno mężczyzna jak i kobieta w przeszłości byli karani za podobne przestępstwa. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 
 
 
źródło: KWP Lublin (K.G.)